سخن مشاور

صرفه جویی در کلاس و کتاب تا کجا مجاز است؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مشکل بزرگی که متاسفانه در بین مردم ما و صد افسوس حتی در میان تحصیل کرده های ما جا افتاده صرفه جویی و جستجو به دنبال محتوا و خدمات ارزان قیمت است. غافل ازینکه در یک پروسه کامل تا دست یابی به نتیجه ی دلخواه نمیتوان بیش از یک مقدار اندک و مشخص ، صرفه جویی کرد:

یک توصیه ی بسیار ضروری

·        لطفا به دنبال محتوای رایگان نگردید: تا دلتان بخواهد کتاب و پی دی اف رایگان و صد ها فایل صوتی و تصویری برای آیلتس موجود است و به سهولت در اختیار شما قرار میگیرد. برای وقت خودتان ارزش قایل باشید و تعداد و عناوین مناسب را با مشورت یک فرد با تجربه انتخاب کنید. 

 

·        در انتخاب و هزینه ی کلاس دقت کنید ولی صرفه جویی بیش از حد نکنید.انتخاب استاد و دوره ی مناسب با بودجه شما امری حیاتی است گاه ممکن است یک استاد خوب که توسط افراد مورد اعتماد به شما معرفی شده اند تا 3 برابر یک استاد معمولی شهریه دریافت کند، به جای مقایسه جلسه ای ، بهتر است به صورت دوره ای و تا حصول نتیجه ، هزینه ها را جمع بزنید و مقایسه کنید. کاری که یک استاد کم تجربه در 60 جلسه ارایه میدهد ،به شرط کیفیت برابر، ممکن است استاد با سابقه و توانمند در 25 جلسه با اطمینان بیشتر ارایه کند.

 

·        شما دوره ی از راه دور و غیر حضوری را انتخاب کرده اید چون باشرایط شما همخوانی بسیاری دارد. بنابر این با انتخابی صحیح می توانید بالاترین نتیجه را بگیرید. مقاله ی باید ها و نباید های آموزش مجازی را حتما بخوانید.

 

·        در صورت انتخاب دوره ی مجازی و از راه دور ، حتما برنامه ی کاری منظم و یک مشاور با تجربه داشته باشید . در یک دوره ی مجازی و غیر حضوری ، داشتن یک برنامه ی درسی و مشاور می تواند تا حد زیادی شما را از سر در گمی نجات دهد و جای خالی کلاس حضوری و استاد مجرب را تا حد زیادی پر کند.برخی شاگردان از راههای بسیار دور حتی صد ها کیلومتری به شهری میروند تا از کلاس یک استاد شناخته شده استفاده کنند. در عین حال برخی دانشجویان توقع دارند کلاس مناسب را در آموزشگاه سر ِ کوچه ی خود بیابند. توجه کنید آیلتس و تافل کار تخصصی میطلبد و این کار مانند این است که به دنبال یک پزشک فوقِ تخصص قلب و عروق خیلی خوب در درمانگاه سر کوچه تان بگردید!

 

·        در زمانی که به آمادگی آزمون اختصاص میدهید صرفه جویی نکنید.شما نمیتوانید یک شغل تمام وقت داشته باشید، مسولیتهای زندگی و بچه داری و همسر داری را تمام و کمال انجام دهید ، به تفریحات هفتگی و مسافرت های نوروزی و تابستانی خود بطور کامل برسید و برای آیلتس هم آماده شوید! باید یک دوره با وضعیت فوق العاده تعریف کنید و 50 درصد همه ی زمان مفید خود را از موارد فوق گرفته و به آمادگی آزمون اختصاص دهید.

 

همه ی موارد بالا را با دقت بررسی کرده و انجام دهید تا در وقت و هزینه ها ی خود بطور عاقلانه و عملی صرفه جویی کرده باشید.

خبرنامه

مجموعه مطالب